Badanie plodnosci lodz

Badanie płodności u ludzi polega przede wszystkim na pytaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest kluczowym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które czerpią z założeń i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Vivese Senso Duo Shampoo 2

Kiedy powinno skończyć się badanie?Badanie to powinno się dokonać w okresie, gdy po okresie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez względu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je przeprowadzić też po różnego sposobie urazach w miejscowości krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed podjęciem do poszukiwania muszą zostać zrealizowane pewne standardy. Negatywnie na efekt mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi okres abstynencji płciowej (próbka powinna stać uzyskana w terminie 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (często te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a także nadużywanie alkoholu. Próbka do badania powinna i zostać wręczona w zdrowi sposób.Badanie nasienia polega na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich siła i ruchliwość). Dodatkowo ujawnia się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem polecane są oraz inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW ocenie niepłodności u mężczyzn bierze się i innego typu badania hormonalne. Bada się m.in. poziom wolnego i wszystkiego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą istnieć jeszcze wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się wówczas doświadczenia na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Stanowi obecne tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Nazywa ono możliwość tworzenia się przeciwciał z plemnikiem. Pragnie żyć ich naprawdę znacznie wielu, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są i innego sposobie infekcje. W planu ich wykluczenia prowadzone są badania mikrobiologiczne.