Lekarz weterynarii a kasa fiskalna w 2015

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących działalność gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w około wszystkich gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze płacący się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za uwagą tego narzędzia. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w kwestii kas fiskalnych zostało zawarto w utrzymanie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą niemożliwie, a emerytowani lekarze zwolnią z wykonywania działalności, z powodu trudności z obsługą kasy. Zarzuty pokazały się chybione. Sprzedawcy kas stanowią w bliskiej możliwości zarówno małe, mobilne urządzenia, jak także wyjątkowe przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie wolno i zgodzić się ze stwierdzeniem, że obsługa kasy jest ciężka. Przykładem tylko potrafią stanowić pomoce medyczne. Lekarz oferujący usługi ratujące życie, wystarczy, że na kwocie będzie brał zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym obowiązkiem jest jedynie wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata pragnie być dokonany przegląd kasy, przez uprawnionego do ostatniego serwisanta.

Według obowiązującego prawa Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do wprowadzenia kas fiskalnych, Do następnych części zawodowych stanowiących te dania od ubiegłego roku, bez względu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Najprawdopodobniej w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż oraz dający usługi na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak myśli Ministerstwo Finansów istnieje toż specyficzny lekarstwo na szarpaninę z prostą strefą w handlu także usługach.

Poddaje się pytanie, czyli w latach następnych i będzie ważna użyć z pociechy na zakup kasy. Obecnie podnosi ona 700 zł. Może z niej użyć wszystka osoba, jaka w momencie zainstalowała kasę oraz prawidłowo poinformowała o tym urząd skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Lub będzie mocna użyć z obecnej ulgi w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.