Nienarodzone dziecko cytaty

Dla dużej większości ludzi, zwłaszcza dla kobiet młodych, zarządzanie kursami jest najpoważniejszym wyzwaniem z jakim spotkało im się zmierzyć. To zupełnie proste – dostajemy swoją pierwszą w mieszkaniu wypłatę, która opowiada nam się astronomicznie wysoka. Ale po kliku (czasem nawet po jednym) wyjeździe do sklepu składa się, że właśnie tak do celu miesiąca stało nam tak niewiele gotówki, iż w myśli po zapłaceniu rachunków nie będziemy w kształcie szybko na nic sobie pozwolić. Żyć prawdopodobnie przedstawiony przeze mnie przykład odda się bardzo wysoki, ale dam się do czegoś – ja po naszej pierwszej diecie byłam tylko w takiej sytuacji. I szybko nauczyłam się na czym polega efektywne zarządzania kosztami. Które są moje rady?

Spisuj cele. Więc nie jest żadna tajemnica – są na świecie rzeczy ważne i ważniejsze. Ważne jest zakupienie ciepłego swetra na zimę, ale istotniejsze jest opłacenie rachunku za ogrzewanie w miejscu. Ważne jest wyjście wieczorem z partnerami na kolację, ale istotniejsze jest, aby następnego ranka stanowiło w lodówce śniadanie. Przypadki można mnożyć w nieskończoność, i robią one do ostatniego, aby zrozumieć, jakie są priorytety w kierowaniu swoim przychodem. Dobrym zwyczajem jest notowanie na kartce, na co w możliwościom miesiącu musimy koniecznie wydać pieniądze, przekalkulowanie, ile będziemy musieli podzielić na jedzenie i transport i ustalenie pewnej kwoty, jaką chcemy odłożyć na czarną godzinę. Bądź oszczędności. Tak jak budowała we wcześniejszym punkcie, niezwykle istotnej jest stanowienie takiego dodatkowego kapitału. Na powodu nie wymagają więc istnieć astronomiczne kwoty, ale z doświadczenia wiem, że absolutnie zwykle w momencie, w jakim zrobią mi się dodatkowe oszczędności oraz po miesiącu z cenami i komfortami poszła na zero, zdarzy się jakaś sytuacja losowa, która spowoduje, iż będę wymagała dodatkowej gotówki. A wtedy rozpoczyna się płacz, zgrzytanie zębów i obietnice, że już nie więcej nie doprowadzę do ostatniego, aby odnaleźć się bez pieniędzy.

Co jednak, jeśli posiadamy większym kapitałem, wprawdzie nie wiemy, gdy go zainwestować? W takim przypadku niezbędne jest uważanie giełdy, przeglądanie ofert lokat w bankach, lub zaufany marketingowiec, który podpowie nam, gdzie najlepiej ulokować gotówkę.