Wyposazenie sklepow listwy cenowe

Aby otworzyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, meble i wyposażenia są niezbędne w handlu z artykułami mięsnymi?

Przede każdym trzeba zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w jakich przechowuje się i poleca produkty mięsne do sprzedaży. Istnieje sporo sposobów chłodni, które sprawdzą się w sklepie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Także jest z urządzeniami mrożącymi, w których nosi się mięso – wśród nich oddaje się witryny, zamrażarki, wyspy lub te szafy mroźnicze. Dobrym pomysłem, zwłaszcza w niższych placówkach, jest zakup lodówko-zamrażarek, pełniących rolę magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto konserwować nie wyłącznie w magazynie, ale również w małej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Rzuca się ją pod wystawą, dzięki czemu właściwie można uzupełniać produkt na półkach ekspozycyjnych. Potrzebna jest również lada ekspediencka, na której wycina się i ładuje towar. W ogromniejszych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo potrzebne jest stanowienie pomieszczenia chłodniczego ze pewną, odpowiednio niską temperaturą, człowieka do magazynowania towaru.

Pozostały sprzęt obowiązujący w sklepie mięsnym to zasługa, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna być dość ważny i czytelny wyświetlacz, tak aby zarówno sprzedawca, jak również klient mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem wskazany jest do cięcia mięsa z kością. Też jest z nożami do cięcia mięsa, też nie warto na nich oszczędzać. Z serii dobra krajalnica powinna mieć regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic spowodowane są z chromowanej stali węglowej albo byliśmy nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto niezbędne jest urządzenie się w wilka do ciała, będącego do mielenia mięsa na życzenie klienta. Wprawdzie nie stanowi ostatnie obowiązkowy element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych niezbędna jest jeszcze kasa fiskalna, środki czyszczące, myjące i owadobójcze, pojemniki do magazynowania produktu oraz dodatkowe meble sklepowe. Pomocne jest jeszcze zainstalowanie klimatyzacji, która pożądana jest w zachowaniu właściwej temperatury w klas sprzedaży – szczególnie latem. Istotne istnieje dodatkowo oświetlenie, jakie potrafi znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor ciał i wędlin dostających się na wystaw.